Praktyczne czołówki – na jaki system mocowania postawić?

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, ale bardzo ważną cechą czołówek, która wpływa bezpośrednio na ich funkcjonalność jest zastosowany system nośny. Aby zapewnić sobie odpowiedni komfort warto postawić na sprawdzone i przetestowane rozwiązania.

O czym należy pamiętać?

Nieumiejętnie dobrane czołówki niestety mogą uciskać głowę. Warto dokładnie przetestować wszystkie paski mocujące tak, aby zapewniały komfort w każdych warunkach. Z praktycznego punktu widzenia warto rozejrzeć się za tymi modelami, które posiadają specjalne klamry regulacyjne. To właśnie dzięki nim można idealne dostosować latarkę czołową do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Lżejsze czołówki zazwyczaj wyposażone są tylko w jeden dość elastyczny pasek. Jeżeli chodzi o cięższe latarki, to przeważnie wyposażone są one dodatkowo w pasek poprzeczny zabezpieczający przed zsunięciem się czołówki. Osoby, które planują wspinaczkę powinny zadbać również i o to, aby czołówka można było bez żadnego większego problemu zamontować na kask – www.polarsport.pl.

Czołówka a system zasilania?

Jak powszechnie wiadomo z systemem mocowania bezpośrednio powiązany jest również system zasilania. W lżejszych modelach o mniejszej mocy, baterie umieszcza się najczęściej bezpośrednio w module świecącym. W pozostałych modelach baterie umieszczone są z kolei w specjalnych pojemniczkach, które znajdują się przeważnie na pasku z tyłu głowy. W sezonie zimowym baterie bardzo gwałtownie tracą na swojej pojemności. Między innymi dlatego też w chłodniejsze dni lepiej sprawdzą się urządzenia z długim przewodem, które umożliwią trzymanie baterii w ciepłej kieszeni w kurtce. W ten prosty sposób będzie można ochronić baterie przed szybkim wyziębieniem, które doprowadzić może do rozładowania. Osoby, które nie wiedzą na które latarki warto postawić, mogą zawsze skorzystać z fachowego doradztwa.