Latarka czołowa Petzl Actik

Z roku na rok przybywa zawodników startujących w ultra maratonach. Udział w tego rodzaju zawodach wymaga jednak odpowiedniego przygotowania, również, jeżeli chodzi o sprzęt.

Latarka czołowa dla ultrasów

Do wyposażenia biegacza przemierzającego nocne trasy powinna zaliczać się przede wszystkim wygodna i funkcjonalna czołówka. Doskonałym wyborem będzie model Petzl Actik, który odznacza się ogromną mocą świecenia. Mrok przed biegaczem rozświetlać będzie moc aż 300 lumenów, co jest niezbędne w czasie biegu pośród dzikiej przyrody, gdzie nie ma sztucznych źródeł światła.

Czołówka do zadań specjalnych

Latarka czołowa Petzl Actik może generować światło białe lub światło czerwone, które doskonale sprawdza się w warunkach outdoorowych. Światło czerwone nie zaburza nocnego widzenia i nie oślepia ani użytkownika, ani napotkanych po drodze biegaczy. Istnieje także możliwość przełączania pomiędzy trybami świecenia. Wśród dostępnych trybów znajdują się te do zasięgu bliskiego i do zasięgu dalekiego, a także specjalny tryb do szybkiego przemieszczania się.

Bezpieczeństwo i wygoda

Opaska stworzona z wytrzymałego materiału stabilnie utrzymuje czołówkę na głowie użytkownika, w taki sposób, że nie powoduje dyskomfortu związanego ze zbyt mocnym uciskaniem. Na szczególną uwagę zasługują także dodatkowe elementy zwiększające widoczność zawodnika w postaci odblasków. W czołówce umieszczono także poręczny gwizdek ratunkowy.

Latarkę można nabyć pod adresem: https://www.polarsport.pl/czolowka-petzl-actik.html