Ubieramy się w góry latem

spodnie trekkingowe patagonia

Wiele osób ma ogromny problem z tym, aby poprawnie ubrać się podczas wychodzenia w góry. To wtedy popełniane są największe błędy, które często skutkują koniecznością nawet wezwania pomocy w postaci ratowników, gdy pogoda zbyt mocno się zmieni i źle ubrani turyści staną się ofiarą wychłodzenia. A przecież ubranie się w góry nie jest tak skomplikowanym zadaniem.

O czym trzeba pamiętać?

Podczas planowania wprawy w góry pamiętać należy o dwóch sprawach. Po pierwsze zwykłe, codzienne ubranie ma małe szanse na to, aby się sprawdzić na szlaku. Będzie ono niewygodne, sztywne i mało komfortowe, jak np. jeansy, które są bardzo często wybierane zamiast spodni trekingowych.
Po drugie należy pamiętać o tym, żeby być przygotowanym na każdą pogodę. To, że aktualnie świeci mocne słońce i trzeba się rozbierać do samego podkoszulka, nie oznacza, że po godzinie marszu w górę nie trzeba będzie założyć kurtki.

Jak się ubrać?

Z tych właśnie powodów wychodząc w góry, najlepiej jest się ubrać przede wszystkim luźno i wygodnie. Na górę wystarczy dobry, najlepiej oddychający podkoszulek, a na dół dobrej jakości spodnie trekkingowe, które zaprojektowane będą pod górskie wyprawy. Jest to bardzo ważne, ponieważ spodnie tego typu różnią się od siebie materiałem i wzmocnieniami.
Dodatkowo należy mieć ze sobą lekki, mały plecak, w którym po pierwsze znajdować się będzie podstawowy prowiant i woda, a po drugie bluza lub lekka kurtka.