Na co zwrócić uwagę wybierając buty w góry?

Zakup nowych butów w góry jest sporym wyzwaniem nie tylko dla osób początkujących, ale również dla osób, które od wielu lat chodzą po górach. Wybierając nowe modele butów warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj nawierzchni, po której będzie się poruszać.

Rodzaje obuwia w góry

W dzisiejszych czasach na półkach sklepowych można znaleźć na przykład niskie buty do kostki. Z praktycznego punktu widzenia jest to najbardziej uniwersalny wybór. Buty w góry (https://www.polarsport.pl/buty.html) tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko na co dzień, ale również na wyczerpujące wycieczki w dość niskie góry. Warto wspomnieć jednak o tym, że niska cholewka nie sprawdzi się najlepiej w przypadku dość wysokich gór.

Obuwie z wysoką cholewką

Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej również buty z wysoką cholewką, które zapewniają odpowiednią stabilizację kostki. Jest to najlepszy wybór dla tych osób, które podczas chodzenia po górach nie chcą nabawić się kontuzji i nieprzyjemnego urazu. Warto rozejrzeć się za modelami, które posiadają dość grubą podeszwę ząbkowaną. Dzięki solidnej gumie można uzyskać doskonałą amortyzację na nierównych nawierzchniach. Buty w góry z wysoką cholewką bez żadnego większego problemu poradzą sobie nawet w przypadku trudniejszych tras.

Buty dla wymagających

Najbardziej wymagające osoby, powinny postawić na buty specjalistyczne. Mowa tutaj o modelach ekspedycyjnych, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Buty te posiadają specjalne ocieplenia, dzięki czemu doskonale poradzą sobie w chłodniejsze dni.